All In One Conferencecam
Model:TEVO-VA4K
Name:Audio and Video all in one Webcam
Image sensor:1/2.3 CMOS sensor (SONY IMX377)
Zoom:Fixed focus
Interface:Micro USB2.0
Lens:2.2mm wide view angle
Effective pixel:11.10 mega pixel
Video Compression Format:MJPEG,YUV
Resolution:4K(3840 x 2880), 2K(2560*1440),1080P(1920*1080)
Field of View:Diagonal: 124°, Horizontal: 112°, Vertical: 82°
Built-in 2 Omni directional mics and 2 Speakers
Support system:Windows:10, 8.1, 8, 7 and macOS 10.12~10.14、OS X 10.8~10.11、Mac OS X10.0~10.7
Compatible software :Zoom, Blue Jeans, Broadsoft, Starleaf, Pexip, Vidyo,Google Hangouts, Go to Meeting etc
- Gyors szállítás
- Minőségbiztosítás
- 24 órás ügyfélszolgálat
A termék bemutatása
Free Drive Plug And Play USB Home Web Camera Built in Mic
AI Auto Framing on 2K












USB Plug And Play Video Conferencing Group
| Model | TEVO-VA4k |
| Name | Audio and Video all in one Webcam |
| Image sensor | 1/2.3 CMOS sensor (SONY IMX377) |
| Lens | 2.2mm wide view angle |
| Effective pixel | 11.10 mega pixel |
| Zoom | Fixed focus |
| Interface | Micro USB2.0 |
| Video Compression Format | MJPEG,YUV |
| Resolution | 4K(3840 x 2880), 2K(2560*1440),1080P(1920*1080) |
| Field of View | Diagonal: 124°, Horizontal: 112°, Vertical: 82° |
| Minimum illumination | 350Lux |
| Power supply | USB power supply, 5V, 70mA |
| Microphone | Built-in 2 Omni directional mics |
| Speaker | Built-in 2 Speakers |
| MOD | 50cm |
| White Balance | Auto |
| FPS | Max 30fps(MJPG) |
| Cable length | 3m |
| Support system | Windows:10, 8.1, 8, 7 and macOS 10.12~10.14、OS X 10.8~10.11、Mac OS X10.0~10.7 |
| Compatible software | Zoom, Blue Jeans, Broadsoft, Starleaf, Pexip, Vidyo,Google Hangouts, Go to Meeting etc |
| Accessories | USB cable, User manual |
| Power consumption | 2w |
| Speaker frequency | 20Hz~20KHz |
| Impedance | 4Ω |
| Maximum output | 85dB |
| Direction of Microphone | Omnidirectional |
| Sensitivity | -33dBFS |
| Microphone frequency | 20Hz~20KHz |
| Pick up range( radios) | 3m |
| Product size | 262(W)×85.5(D)×110(H)mm |
| Product weight | 0.33 g |
Népszerű tags: all in one conferencecam, China, manufacturers, wholesale, price, low price, made in China







